STOLAR, 8 st, "Utö", Axel Einar Hjorth för A/B Nordiska kompaniet.

Syrabetsad furu. Modellen lanserad 1932. Dessa exemplar levererade till kund 1942.

Bruksslitage, på sina håll något hårdare, stötskador. Några ben förstärkta, några limmade.

Lähtöhinta
8 000 SEK