KOPP MED FAT, porslin, Dagoty a Paris, empire, Frankrike, 1800-talets första hälft.

Dekor i guld och rosa. Medaljong i polykrom dekor med landskapsmotiv. Kopp med uppsvängd hänkel. Höjd ca 8 cm.

Slitage, repor, färgbortfall. Tillverkningsdefekt på tallriken. Hårsprickor i koppen.

Lähtöhinta
1 200 SEK