SERVISDELAR, 79 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Moccakanna, skål, uppläggningsfat, grädkanna, salt och pepparkar, 10 moccakoppar med fat, 5 kaffekoppar med fat, 8 tekoppar med fat, 12 assietter, 6 efterrättstallrikar, 12 mattallrikar, 10+10 förrättstallrikar.

Bruksslitage, 8 delar med flisa. 20 delar III:e sortering. 2 extra moccakopssfat samt en tekopp medföljer.

Lähtöhinta
10 000 SEK