Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
410304

KUNGLIGA BILDER MED RAM, 2st, Maria Theresia arvprinsessa av Hohenzollern och Kung Oscar II av Sverige.

Fotografi av Maria Theresia arvprinsessa av Hohenzollern med egenhändigt signerad namnteckning i metallram med krona, höjd 22 cm. Kort av Kung Oskar II i krönt ram, jubileumskort med anledning av 25åriga regeringsjubileum av Skandinaviska Kaffeförädlings Aktiebolag, 1897.

Ej examinerad ur ram. Fläckar. Skador. Lagning med retusch. Glas med skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK