Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
410304

KUNGLIGA BILDER MED RAM, 2st, Maria Theresia arvprinsessa av Hohenzollern och Kung Oscar II av Sverige.

Fotografi av Maria Theresia arvprinsessa av Hohenzollern med egenhändigt signerad namnteckning i metallram med krona, höjd 22 cm. Kort av Kung Oskar II i krönt ram, jubileumskort med anledning av 25åriga regeringsjubileum av Skandinaviska Kaffeförädlings Aktiebolag, 1897.

Ej examinerad ur ram. Fläckar. Skador. Lagning med retusch. Glas med skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK