SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.

Brunbetsad och bronserad. Rak form, spegel profilerad av halvkolonetter och prydd med bl.a. ekblad och lyra. Svängt krön. Tvådelat glas. H 128, b44.

Slitage, enstaka skador.

Lähtöhinta
2 500 SEK