TEKANNA på RECHAUD, pläter. Troligen England. 1900-talets första del.

Kanna med bukig form och breda godronner. Rechaud med genombrutna hänklar på fyrsidig bas med godronner på volutfötter. Höjd 46.

Bruksslitage. Märken och repor. Nött. Liten buckla.

Lähtöhinta
1 800 SEK