Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

STOLAR, 3+3 st, "Myran", Arne Jacobsen, Fritz Hansen, 1990-tal, etikettmärkta.

Svartlackerat laminerat trä, kromade ben. 3 med tre ben, 3 med fyra ben.

Bruksslitage, repor, smärre skrapmärken, en sits med kraftiga repor.

Alkuperä - Provenienssi

HC Ericson.

Muut tiedot

Lähtöhinta
6 000 SEK