KANDELABRAR, ett par, silver, C.G Hallberg, Stockholm. 1952. Vikt ca 400 gram.

Med mjuk böljande dekor, octagonal fot. Tre ljusarmar med lösa ljusmanschetter. Höjd ca 20 cm.

En med fylld fot, vilken ej är inkluderad i vikt. Slitage, repor, mindre bucklor och nagg. Anlupet.

Lähtöhinta
3 000 SEK