Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

RAKSPEGEL, Carl Carlsson snickare Stockholm, omkring 1900.

Fanerat i bla. mahogny samt rotfaner. Överdel med spegel och två ljusarmar. Två lådor i sarg. Tredelad fot. Snidad dekor av bla. växter. Längd 49, bredd 41, höjd 166 cm.

Slitage. Sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK