434033

DOCKOR, 9 st, papier-maché och tyg, 1950-tal.

Olika dvärgar från sagan Snövit och Bambi. Fyra dockor märkta Feng Sagokonst, patent sökt. Höjd ca 40 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Brio i Osby har haft dockorna i sin julskyltning på 1950-talet.

Lähtöhinta
2 000 SEK