Aleksandr D Litowtschenko

(Venäjän federaatio, 1835-1890)
Aleksandr D Litowtschenko

ALEKSANDR D LITOWTSCHENKO, blandteknik, signerad, 1865.

Damporträtt. 30 x 22 cm.

Ej examinerad ur ram.

Alkuperä - Provenienssi

Har enligt påskrift a tergo inhandlats av Wanda Gyllenstierna Krapperup i Moskva i mitten av 1930-talet. Har därefter hängt på Krapperups slott.

Lähtöhinta
4 000 SEK