Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

SKRIVBORD, Biedermeier, 1800-talets mitt.

Mahogny. Överdel med uppsats samt lådor och skåp. Låda i sarg. Utdragbar skrivskiva. Bredd 94. Djup 67. Höjd 111 cm.

Repor och märken. Lösa dekorelement medföljer samt bitar saknas. Fanerskador. Fläckar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 500 SEK