JARDINJÄR samt BÄGARE, 8 st, silver Bl a. CG Hallberg Stockholm 1946. Total vikt 542 gr.

Jadinjär, oval med pärlstavsdekor på kulfötter. Längd 25 cm. Bägare olika mästare, höjd 4 cm.

Gravyrer, slitage, smärre bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK