DALAI LAMA f. 1935 SAMT INDIRA GANDHI (1917-1984), egenhändiga.

På korrespondenskort varav Indira Gandhis med följebrev från hennes privatsekreterare. 13 x 9 -9,5 x 6 cm.

Smärre slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Lähtöhinta
1 500 SEK