STEKFAT samt TALLRIKAR, 4 delar, porslin, Qing dynastin, Kangxi resp Qianlong, 1700-tal.

Dekor i underglasyr blått bla av pagodlandskap. Längd: 22-37 cm.

Slitage, repor, nagg, krackeleringar, sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK