Emil Österman

(Ruotsi, 1870-1927)
Emil Österman
(Ruotsi, 1870-1927)

EMIL ÖSTERMAN, olja på duk, signerad och daterad 1902.

Porträtt av Carl August Wicander. 34x47 cm.

Ytslitage, repor. Uppfordrad på pannå.

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Wicander, Harpsunds herrgård.

Lähtöhinta
3 000 SEK