462112

BREVPRESS, glas, troligen St Louis, Frankrike, 1800-tal.

Klarglas med polykroma inneslutningar i form av blommor och vridna stavar i stjärnformation samt centrerad fjäril. Lätt konkav undersida, märkt P. diameter ca 6 cm.

Smärre slitage, några repor och märken. Någon mindre tillverkningsdefekt.

Lähtöhinta
2 500 SEK