BOK med Fotogravyer, "Gestige Welt", Tyskland, 1900/10-tal.

"Gestige Welt". Utgiven av Dr. Anton Mansch, tryckt av Adolf Wcksteins Verlag, Berlin. Bladstorlek 46 x 30 cm. Plåtstorlek ca 31 x 20,5 cm.

Ej fullständigt genomgången. Skadad pärm. Gulnade. Slitage.

Muut tiedot

Totalt ca 80st porträtt av arkitekter, konstnärer samt naturvetenskapare. Däribland Folke Zettervall, Franz Ullrich och Carl Milles.

Lähtöhinta
1 500 SEK