464016

BESTICK, 103 delar, stål, "Guldi", Nilsjohan, 1900-talets andra hälft.

12 matgafflar, 12 matknivar, 5 bordsgafflar, 9 bordsknivar, 10 kakgafflar, 14 glasskedar, 4 smörknivar, 19 kaffeskedar, 2 sillgafflar, 8 hummergafflar, ostkniv, tårtspade, såsslev samt 5 serveringsbestick. Tårtspadens längd 25 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK