KANDELABRAR, ett par, Louis XV-stil, 1800-talets andra del.

Brons, och porslin.

Palmformat skaft med svängda bladornerade ljusarmar. Graverade blad och blommor. Fem ljusarmar. Nedtill med löstagbar och cylinderformad porslinsfot. H 49.

Smärre slitage, något lös nedtill.

Lähtöhinta
6 000 SEK