TRUMMA med PELARE, Kina, 1900-tal.

Merpart i bemålat trä. Dekor av bla drakar. Tillhörande trumpinnar. Höjd ca 200 cm.

Bruksslitage. Repor, märken och stötmärken.

Lähtöhinta
4 000 SEK