PENNSTÄLL SAMT LJUSSTAKAR/STÄLL, 3 delar. Skultuna, 1900-talets första del.

Mässing och glas. 2 ljushållare/ställ på kvadratisk bas med genombruten sarg. Kannelerade kolonner. Diameter 4, höjd 10.
Bläckställ i glas och mässing. Kvadratisk bas med genombruten sarg. Bläckhorn i glas med lock i mässing. Höjd 16.

Bruksslitage. Märken och repor. Nagg och sprickor på bläckhornet.

Lähtöhinta
1 500 SEK