LJUSKRONA, sent 1800-tal. Höjd ca 105 cm.

Stomme i gulmetall behängd med prismor. 15 ljusarmar.

Ytslitage, lagningar. Prismabortfall samt prismor med nagg och skador. Senare elektrifiering. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
6 000 SEK