SLAGBORD, inköpt på Solgården i Stockholm, 1900/2000-tal.

Vitmålat trä med svängda ben och två fällbara skivor. Två lådor i sargen. Total längd 174, bredd 88, höjd 75 cm.

Bruksslitage. Tillverkningsslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK