Axel Thorsen Schovelin

(Tanska, 1827-1893)
Axel Thorsen Schovelin
(Tanska, 1827-1893)

AXEL THORSEN SCHOVELIN, olja på duk, signerad och daterad 55.

Skogsglänta med vilande får. 80 x 113 cm.

Ytslitage, krackelyrer, mindre färgbortfall, retuscher.

Lähtöhinta
8 000 SEK