Barock

Barock

BYRÅ MED UPPSATS, senbarock, 1700-tal.

Mahognyfanér, beslag i förgylld mässing. Uppsats med tre lådor. Tre lådor i front. Svängda ben. Längd 115, bredd 64, höjd ca 100 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och nagg. Renoverad och kompletterad (bland annat delar av fanér, del av en av byråns ben). Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
12 000 SEK