BESTICK, 126 delar, silver, "Viktoria", svenska stämplar, 1940-tal. Vikt ca 5597 gram.

12 matgafflar ( 21), 12 matknivar med stålblad (25), 12 matskedar (21), 12 bordsgafflar (18), 12 bordsknivar med stålblad (22), 12 bordsskedar (18), 12 smörgåsgafflar (14), 12 smörgåsgafflar med stålblad (18), 4 smörknivar med stålblad (19,5), 1 såsslev (19), 1 ostkniv (20,5), 12 teskedar (12) samt 12 mockaskedar (10).

Bruksslitage.

Lähtöhinta
25 000 SEK