CIGARETTETUIER, 2 st samt DOSA, silver, importstämplar, 1800/1900-tal. Total vikt 330 g.

Dosan troligtvis kontrollerad av kontrollmästare Victor Vasilyevich Savinsky 1884.

Bruksslitage, gravyr, dosan med Svenska motorklubbens emblem på insidan.

Lähtöhinta
2 000 SEK