PARTI YXOR OCH BILOR, 4 stycken, 18/1900-tal

Använda bl a till timmerhustillverkning. Längd inklusive skaft mellan 59 och 80 cm. Två bilor stämplade, den ena med sannolik gjutarstämpel.

Bruksslitage, nagg, rost, träskaft med skador och sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK