VÄGGLAMPOR, ett par, Carl Fagerlund, Orrefors. 1900-talets andra hälft.

Mässing och glas. En etikettmärkt. Höjd 28 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar på metall. Repor. Möjligen saknas metalldelar. Ej funktionstestade.

Lähtöhinta
1 500 SEK