PUNSCHKOPPAR. 12 st, silver, Arkala Johanna Gottschalk, Stockholm 1964-65. Tot ca 430 gram.

"Boliden-tumlare" efter original av J. Bergman, Luleå 1809. Svängd form med svängda handtag. Låg fotring. Invändigt förgyllda. Höjd 4,5 cm. Originalschatull medföljer.

Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK