PARTI SILVER, 6 delar, bägare samt saltkar, engelska och svenska stämplar, sannolikt 1700-1900-tal.

Ett par saltkar i form av snäckskal med tillhörande saltskedar av William Henry Leather, Birgminghamn, 1901. Diameter 5 cm. Fyra bägare, bla Gustaf Otto Sjöberg, Falun, 1810. Bägarnas höjd ca 4,5 - 5,5 cm.

Bruksslitage. Skador, bucklor och anlöpningar. Tre bägare med otydliga stämplar. Två med gravyrer undertill.

Lähtöhinta
2 500 SEK