Nystilar

Nystilar

SPELDOSA, med musikplattor, nyrokoko, 1800-talets slut.

Fanerad i mahogny. Dekor av flankerande kolonetter i alabaster samt stads - och landskapbild i tryck. 18 stycken musikplattor med olika melodier medföljer. Längd ca 26 cm.

Slitage, repor och nagg/märken. Mindre delar saknas (bland annat vid nedre kanten). Ej funktionstestad samt ej fullständigt genomgången. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK