HYLLA, 1800-tal.

HYLLA, 1800-tal.

Välvd form, trä. Överdel till hörnskänk. Bemålad. 5 öppna hyllplan. Bredd ca 145, hyllplanens djup ca 13 cm, höjd ca 161 cm.

Slitage. Vertikal pinne kompletterad.

Lähtöhinta
4 000 SEK