498460

PARTI KÖKSREDSKAP, 2 delar, koppar och tenn, daterade 1808 respektive 1823.

Kastrull med lock, höjd 15cm samt rund kopparskiva med handtag, skivans diameter 24cm..

Bruksslitage. Märken. Repor. Anlöpningar. Lock för stort, troligen ej ursprungligen tillhörande. Bucklor.

Lähtöhinta
1 800 SEK