SYBORD, rokokostil, omkring 1900-talets mitt.

Fanerad med olika träslag, bland annat rot, intarsiadekor. Uppfällbart lock med innanförliggande syinredning. Svängda ben. Bredd 55, djup 41,5, höjd 75cm.

Bruksslitage. Fanerskador. Skdaor. Fläckar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK