BIOGRAPHISKT LEXICON ÖFVER NAMNKUNNIGE SVENSKA MÄN, 23 vol, Uppsala resp Örebro 1835-57.

Samtida halvfranska skinnband med rött titelfält, upphöjda ryggbind och präglad förgylld dekor.

Slitage, någon skinnrygg med skada resp lagning, ej genomgångna.

Lähtöhinta
2 000 SEK