DRICKABACK samt FLASKOR, 30 st, 1900-talets första hälft.

Back i bemålat trä med lös inredning för flaskor. Back märkt "Westra Woudsend". Längd ca 51 cm, bredd ca 43 cm, höjd ca 31 cm. Glasflaskor med glaskula i flaskans hals, så kallad "Codd Bottle". Höjd ca 23 cm.

Slitage. Back med skador. Flaskor med några nagg samt sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK