SAMLING SCREENTRYCK, 6 st, Olle Baertling, Robert Jacobsen och Richard Mortensen, osignerade, daterade a tergo 1955.

2 st Olle Baertling "Varuna", 9 x 17,5 cm och "Indra", 23 x 8 cm. 2 st Robert Jacobsen, 15 x 19 cm. Richard Mortensen, "Composition", 19 x 15 cm. Oramade.

Några repor. Klistermärken på baksidorna.

Näyttelyt

Från Utställningskatalog, Stockholm 1956.

Lähtöhinta
2 000 SEK