STRÖARE, 5 st, silver, GAB, en signerad Gustaf Jansson, Stockholm, bland annat 1966. Vikt ca 379g.

Kvadratisk form med runda hörn. Höjd 5,5-12,5cm. De tre mindre, 2 för salt en för peppar.

Bruksslitage. Vikt inklusive plastproppar och eventuell krydda.

Lähtöhinta
1 500 SEK