SKÅLAR PÅ FOT, 2, silver, Kina, 1900-talets början. Total vikt ca 191 g.

Pålagd resp driven dekor av blomsterkvistar med fjärilar resp fåglar. Diameter 7,5 resp 9,7 cm.

Bär minnesinskription. Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

The Collection of Erik Nordström

Lähtöhinta
1 500 SEK