BORDSLAMPA, blanc de chine, Kina, 1900-tal.

Monterad som lampa. Stående Guanyin med lotus. Guanyins höjd 34cm.

Bruksslitage. Avslagna fingrar. Monterad som bordslampa. Nagg. Ej funktionstestad. Skärm med slitage och skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK