505902

KRYDDHYLLA, glas, Orrefors, omkring 1900-talets mitt.

Hylla i bemålat trä, förvaringskärl i glas, märkta "Orrefors". För vägghängning. Längd 99, bredd 20, höjd 14,5 cm.

Bruksslitage. Hylla med färgbortfall och enstaka fläckar. Kärl med några sprickor, nagg samt två avslag.

Lähtöhinta
1 500 SEK