LJUSKRONA, tidigt 1900-tal. Höjd ca 72 cm.

Stomme i gulmetall behängd med prismor. Fyra ljusarmar.

Sedvanligt ytslitage, lagningar, nagg. Senare elektrifiering. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK