BORD och STOLAR 10 st, Åmells, 1900-talets andra hälft.

Målat. Stolar med genombruten rygg och balusterbricka. Fast stoppad sits. Kopplade ben. Bord med svängda ben. Nedfällbart stödben. 3 iläggsskivor med sarg à 60 cm vardera. Bordets diameter 115. Total längd ca 255 cm. Höjd 75 cm.

Senare målning. Smärre repor och märken.

Lähtöhinta
25 000 SEK