Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Nyrokoko, 1820

Nyrokoko, 1820

SPEGEL samt KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-andra hälft.

Förgylld, rik dekor av bland annat florala inslag samt rocailleformationer. Genombrutet krön. Konsolbord med ljus marmorskiva. Höjd 250 cm. Konsolbordets mått längd ca 98, djup ca 31, höjd ca 45 cm.

Slitage, repor och nagg/stötskador. Skador och lagningar varav en större på krön. Anlupet.

Lähtöhinta
7 000 SEK