Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

GOLVLAMPA, "Anna", Anna Ehrner, Ateljé Lyktan, 1970/80-tal.

Förkromad metall samt skärm i ljust sämskskinn. Höjd 139 cm, skärmens diameter 61,5 cm. Märkt Kosta Lampan 1924/2.

Bruksslitage, repor. Skärm med repor, fläckar och märken. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK