520570

Oiva Toikka

(Suomi, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Suomi, 1931-2019)

FIGUR, glas, Oiva Toikka, Nuutajärvi, signerad.

Fågel. Randekor i grönt och detaljer i rött. Signerad O. Toikka Nuutajärvi. H 13.5 cm.

Smärre bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet