Muut
521195

LJUSSAX & SNUSDOSA, mässing, troligen 1700-tal.

Snusdosa med oval form, graverade religiösa motiv, längd 12,5cm. Ljussax med dekor av figurer, längd 14cm.

Bruksslitage. Dosa med bristningar och bucklor. Ljussax skev och lös i gångjärn.

Lähtöhinta
2 500 SEK